Elk

Jaka pożyczka?


pożyczki pod zastaw szczecin, że aby kupić mieszkanie na kredyt i na tym nie stracić, dobrze jest zgłębić temat. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań, działek i domów bardzo gwałtownie wzrastały. Od roku 2008 ceny zaczęły sukcesywnie maleć....W efekcie osoby, które przeczekały mogły kupić to samo mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie niższą kwotę. Należy pamiętać o fakcie, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się kłopotliwa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Banki

Ten sam problem dotyczy pożyczek, szczególnie długoterminowych, czyli hipotecznych. Duża ilość kredytów w obcych walutach pokazuje, jak przekonujący są doradcy. Wielu ludzi zaufało, nie zabezpieczając się wcale przed ryzykiem. Najwięcej muszą zapłacić ci, którzy zdecydowali się na kredyt, kiedy frank miał najniższy kurs. Jednak, wielu z nich po prostu nie zdawało sobie sprawy z ryzyka, ponieważ zaufali specjalistom.

Dlatego nie ufaj doradcom - podejmij mądre decyzje, poświęć czas, by dowiedzieć się więcej o produktach finansowych, czytaj blogi poświęcone tym tematem i wątki na forach internetowych. Pamiętaj - sam musisz zadbać o swoje pieniądze!


Jak pożyczać w banku?

Jak wziąć pożyczkę i na tym nie stracić? Jeszcze dwa, trzy lata temu można było uzyskać odpowiedź - idź do doradcy. Niestety, wiele osób ufając doradcom finansowym, podjęło fatalne w skutkach decyzje.

Jeżeli posiadamy do ulokowania oszczędności, ale kompletnie nic nie wiemy o bankowości i lokatach, to idziemy do specjalisty po pomoc. I mamy zaufanie, że jego wiedza i doświadczenie sprawi, że wybierzemy najlepszą opcję. Niestety, okazało się, że doradcy nie wcale nie pomagają klientom. Doradzają produkty, z których nalicza im się najwyższa prowizja, nie zawsze informując o tym, jakie ryzyko ponosi klient. Dlatego wiele osób straciło swoje oszczędności.


A może jednak pożyczyć?

Sezon wakacyjny trwa. Wedle badań prawie 1/3 nie pojedzie w tym roku na żadne wakacje, spora część Polaków spędzi urlop w kraju, a za granicę uda się co siódmy.

Ale wielu rodaków wakacyjny wyjazd planuje sfinansować kredytem. Czy to jest dobry pomysł? Bez wątpienia, urlop jest konieczny, po to by nabrać energii i nie zwariować. Badacze podkreślają, że spędzenie wolnego czasu na swojej kanapie, nie zapewni regeneracji. Brak urlopu źle wpływa wydajność pracy, bardzo źle wpływa również na samopoczucie, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.


Pożyczanie w banku

Krótko mówiąc - firmy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o kredyt będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli rejestrować działalność i inwestować w swój biznes, go rozwijając, niezbędny jest dostęp do kapitału. Mało kto posiada wystarczające środki, jest to zbyt trudna do przeskoczenia bariera. Czasami jednak kończy się to wzięciem kredytu w wątpliwym miejscu, z niesamowicie wysokim kosztem. Nie może tak być, ale nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Jest odwrotnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.


Kredyt

Duża część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu za niskich zarobków. Większość banków nie daje możliwości zaciągnięcia pożyczki, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Bardzo ciężko jest też o kredyt po założeniu pierwszej firmy - najczęściej trzeba czekać co najmniej rok, a ilość dokumentów, których wymaga bank, może zniechęcić. Jeszcze gorzej jest, gdy jest się udziałowcem w spółce.


Co to jest kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny ? kredyt bankowy przeznaczany na finansowanie realizowanych przez kredytobiorcę przedsięwzięć, których celem jest odtworzenie, modernizacja lub powiększenie wartości majątku trwałego, jak również zakup wartości niematerialnych i prawnych bądź nabycie udziałów w przedsiębiorstwach lub długoterminowych papierów wartościowych.

Warunkiem uzyskania kredytu inwestycyjnego jest pozytywny wynik prowadzonej przez bank analizy ekonomiczno-finansowej kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Udzielając kredytów inwestycyjnych, bank zwykle wymaga udziału własnego przedsiębiorstwa, co redukuje ryzyko kredytowe ponoszone przez bank. Większe kredyty inwestycyjne często mają formę kredytów konsorcjalnych.

Kwota kredytu może zostać przekazana kredytobiorcy od razu w całości. Kredyt inwestycyjny może także być wypłacany w transzach lub mieć formę linii kredytowej. W pierwszym przypadku uruchamianie kolejnych transz jest zwykle warunkowane spełnieniem zobowiązań umownych. W drugim przypadku ? linii kredytowej ? umowa kredytowa nie precyzuje obowiązujących terminów i kwot wypłat środków.

Kredyt inwestycyjny udzielany jest na ogół na dłuższe okresy, a schematy spłat mogą być następujące:

równe raty kapitałowe, co jest równoważne malejącym ratom sumarycznym, gdyż odsetki są naliczane od coraz niższego kapitału;
równe raty sumaryczne (raty annuitetowe).

W zależności od umowy z bankiem, istnieje też możliwość jednorazowej spłaty kapitału w dacie zapadalności kredytu (ang. bullet repayment) lub przyjęcie nieregularnego schematu spłat kapitału, ustalonego indywidualnie dla danego kredytu.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_inwestycyjny


Zobacz inne ciekawe wpisy na naszej stronie:


Ćwiczenia i suplementacja aminokwasami

Generalnie aminokwasy sklep to idealne miejsca, aby kupić niezbędne do treningu suplementy i odżywki. Jednak dlaczego dobrze jest uprawiać sport wraz z suplementacją?Żywienie sportowców - WikipediaNadrzędnym zdaniem w planowaniu jadłospisu jest ustalenie równowagi pomiędzy energią przyjmowaną, a wydatkowaną. Utrzymanie tego bilansu jest warunkiem rozwoju fizycznego, zdrowia i aktywności zawodowej człowieka. Odstępstwo od tej równowagi, utrzymujące się w dłuższym czasie moż...

Materiały poligraficzne

Naklejki mogą przybierać rozmaite formy i kształty, w tym również naklejki wypukłe 3d wypełniane tworzywami sztucznymi. O różnych poligraficznych gadżetach.Reklama za pomocą naklejekNaklejki lub jak ktoś woli, nalepki to doskonały materiał marketingowy, który można przykleić na produktach, na witrynie sklepowej lub jak reklama jeżdżąca na samochodach firmowych. Grafik projektując taką naklejkę może puścić wodze fantazji i poszaleć z forma, kształtem i typografią. ...

Zamek do golfa

zamek centralny vw golfGdzie sprzedać uszkodzone auto?Zamiast samochód złomować, można go niby sprzedać. Jednak czy jest etyczne sprzedawanie samochodu, którego nie opłaca się naprawiać? No cóż - w naszym narodzie rzadko mamy takie dylematy - niestety. Jeżeli wystawimy samochód tanio, dokładnie opisując jego stan techniczny i znajdzie się kupiec - to problemu nie ma, postępujemy uczciwie. Jednak jeżeli zamierzamy oszukać kogoś i sprzedać samochód w złym stanie technicz...

Tradycje i zwyczaje pogrzebowe

ceremonie pogrzebowe sopotJak przeprowadzić pogrzeb?Aby dobrze zorganizować pogrzeb, na początku należy poczytać co nieco o kwestiach formalnych, które koniecznie trzeba wypełnić. Zwykle na załatwienie ich wszystkich mamy jedynie kilka dni, dlatego warto będzie wszystko spisać i zaplanować poszczególne kwestie bardzo dokładnie. Jeśli chcemy, by całość była wykonana bez żadnych problemów, musimy oczywiście do sprawy podchodzić sumiennie, a dzięki temu będziemy mieć pewno...